Διδάσκοντας Φυσικές Επιστήμες

Ένα δίκτυο για τους αεί διδασκόμενους διδάσκοντες τις Φ.Ε.

Θα ήθελα τη βοήθεια των πιο έμπειρων. Επειδή φέτος ανέλαβα ΥΣΕΦΕ, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιους προμηθευτές υλικών (οργάνων και αντιδραστηρίων). Εχω υπόψη μου μόνο 2 επιλογές. 1) Μπακάκος  2) Διερευνητική μάθηση.

Αν ξέρετε κάποιους άλλους σας παρακαλώ ενημερώστε με για να πάρω προσφορές.

Προβολές: 159

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Δείτε ενδεικτικά στα:

Εξοπλισμός εργαστηρίων:  Διερευνητική μάθησηTallosSelen LabATASΔίγκαςΑΜΑΞΟΤΕΧΝΙΚΗ Εποπτική

Προφανώς υπάρχουν και άλλοι προμηθευτές, και προφανώς προτείνεται έρευνα αγοράς.
Αντώνη, το πρόβλημα πλέον δεν είναι από που θα πάρεις χημικά, αλλά που θα βρεις τα λεφτά, τώρα που πήραν τα χρήματα από τις σχολικές επιτροπές και τα πήγαν στους δήμους...
Ο Μπακάκος είναι ο καλύτερος κατά την γνώμη μου αν θες χημικά και όργανα χημείας. Αν θες για φυσική, δηλαδή πηνία, ολοκληρωμένα, διακόπτες κτλ το Ράδιο Κατουμά στην Καρύτση όπως και η περιοχή γενικότερα για ηλεκτρονικά και ηλεκτρολογικά. Υπάρχουν και αποθήκες κοντά στην Ομόνοια με χημικά αλλά δίνουν μεγάλες ποσότητες.

Κι όμως. Λεφτά βρέθηκαν. Ενα ευχαριστώ και στη διευθυντριά του σχολείου για την προσπάθειά της να πείσει τους ανθρώπους στο Δήμο. Βέβαια ενα ευχαριστώ και στους υπεύθυνους παιδείας του Δήμου Πετρούπολης, που κατάλαβαν την αναγκαιότητα των υλικών εργαστηρίου στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Απο τη μεριά μου πάλι καλά που πήραν τα χρήματα από τις σχολικές επιτροπές. Γιατί πέρσι η σχολική επιτροπή δεν είχε λεφτά.....

Αντώνη, τελικά λεφτά υπάρχουν!

Μπράβο που τα κατάφερες να βρεις άκρη. Εγώ το είχα δει το όνειρο και προμηθευτικά από πέρσι αρκετά χημικά (ο διευθυντής μου είναι χημικός…).

ΑΝΤΩΝΗΣ ΧΡΟΝΑΚΗΣ είπε:

Κι όμως. Λεφτά βρέθηκαν. Ενα ευχαριστώ και στη διευθυντριά του σχολείου για την προσπάθειά της να πείσει τους ανθρώπους στο Δήμο. Βέβαια ενα ευχαριστώ και στους υπεύθυνους παιδείας του Δήμου Πετρούπολης, που κατάλαβαν την αναγκαιότητα των υλικών εργαστηρίου στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Απο τη μεριά μου πάλι καλά που πήραν τα χρήματα από τις σχολικές επιτροπές. Γιατί πέρσι η σχολική επιτροπή δεν είχε λεφτά.....

RSS

© 2014   Created by admindfe.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης